Нотингам Форест спечели с 3:1 като гост срещу Шефилд Юнайтед в 36-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят бе на стадион "Брамъл Лейн".

Getty/Gulliver images
40 снимки

Чилийският нападател Бен Бреретон Диас откри в 17-та минута от наказателен удар. Английският халф Калъм Хъдсън-Одой изравни в 27-та, благодарение на подаване от бразилския полузащитник Данило. Райън Йейтс изведе Форест в 51-та, когато бе намерен от Вили Боли. Хъдсън-Одой оформи резултата в 65-та минута чрез пас на Морган Гибс-Уайт.

Шефилд Юнайтед вече изпадна и е на последната 20-а позиция с 16 точки. Нотингам е 17-и с 29, на 3 пред първия сред изпадащите – Лутън.

Брентфорд и Фулъм завършиха наравно 0:0 в друг мач от съботната програма на английската Висша лига.

Местното лондонско дерби не предложи особено много футболни достойнства. Двата отбора се затрудниха да създадат чисти голови положения и резултатът напълно закономерно остана непроменен. Брентфорд събра 36 точки с това равенство и се закотви на 16-а позиция. Фулъм е 12-и с 44 пункта.