След три поредни равенства, Левски отново усети вкуса на победата, след като се наложи с 2:0 над сензацията Любимец на неговия стадион в едноименния град.

„Сините“ показаха признаци на излизане от кризата и победиха след голове на Цветан Генков и Антонио Вутов, който изуми с великолепно изпълнение от пряк свободен удар. Най-активен за Левски пък бе направилият повторен дебют за отбора Мирослав Иванов, който още в първия си мач показа, че трансферът му е верен ход за „сините“.

Успехът на гостите обаче не дойде никак лесно. Въпреки ранния гол на Генков, дълго време левскарите играеха при минимален аванс, който можеше и да им изиграе лоша шега. Влезлият като резерва Вутов обаче узакони успеха с прекрасния си гол от фаул.

Първата опасност пред вратата на Любимец бе в 12-а минута, когато Гари Родригес стреля силно от малък ъгъл, Рашков изби, а топката попадна в Миро Иванов, чийто удар бе избит пред голлинията.

Левски се върна към победите в Любимец, Вутов с великолепен гол

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Преимуществото на „сините“ доведе до първия гол в мача в 18-а минута. Миро Иванов центрира меко в наказателното поле, бранител на Любимец опита да отклони с глава, но топката попадна в Цветан Генков, който от близко разстояние засече във вратата на Рашков за 1:0.

До края на полувремето играта бе равностойна, а опасни положения пред двете врати липсваха.

След почивката обаче домакините стартираха много нахъсано и на няколко пъти опитаха да застрашат вратата на Пламен Илиев, но безуспешно.

Ключов момент се оказа 66-а минута, в която големият талант на „сините“ Антонио Вутов влезе в игра на мястото на Владимир Гаджев. Тийнейджърът веднага раздвижи играта на Левски, а кулминацията на представянето му бе великолепното му изпълнение в 84-ата минута.

„Сините“ получиха фаул отстрани на наказателното поле и всички очакваха Вутов да центрира в наказателното поле. Халфът обаче реши да стреля от малък ъгъл, а шутът му по страхотен начин влезе във вратата на Лудогорец за крайното 2:0.

До края играта на Левски се поуспокои и гостите направиха няколко много добри атаки. В игра се появи и другото ново попълнение Димитър Макриев, за когото мачът също бе повторен дебют за „сините“.

Във временното класиране Левски се изкачи на седмо място с 9 точки, а Любимец остава четвърти с 12 точки.