Берое записа нова убедителна победа. „Зелено-белите” разбиха с 4:0 като гост Любимец в мач от 31-я плейофен кръг на А група. Старозагорци имаха пълно надмощие в мача, а победата им можеше да бъде още по-убедителна. Мачът се игра пред около 400 зрители, като повечето бяха от Стара Загора. Това е втора поредна победа за Берое. Беройци нямат загуба в последните шест мача, като са с пет победи и едно равенство. Освен това „зелено-белите” не са допуснали гол във вратата си вече повече от 410 минути.

Берое взе инициативата от самото начало на мача. В 10-та минута Салим Керкар получи пас в наказателното поле на Любимец, но стреля слабо и право в ръцете на Радослав Рашков.

Берое поведе в резултата в 12-та минута, когато Николай Чипев пусна извеждащ пас към Георги Костадинов, който надбяга Георги Радев и изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Радослав Рашков.

ВИДЕО ОТ ГОЛА ЗА 1:0 ВИЖТЕ ТУК!

Николай Чипев получи контузия в 17-та минута и в 20-та и бе сменен принудително от Жуниор Мапуку.

Берое организира нова добра атака в 28-та минута, когато Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Любимец, където Елиаш Алвеш да Силва с глава продължи към Георги Костадинов, който стреля с глава от 5-6 метра, но Радослав Рашков спаси.

Берое поведе с 2:0 в 51-та минута, когато Елиаш пусна извеждащ пас към Георги Андонов, който успя с глава да поеме топката, а след това дя я спре на гърди, след което нахлу в наказателното поле на Любимец и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Радослав Рашков.

ВИДЕО ОТ ГОЛА ЗА 2:0 ВИЖТЕ ТУК!

Берое направи резултата 3:0 в 55-та минута, когато Салим Керкар центрира в наказателното поле на Любимец по земя, след което от 3-4 метра Жуниор Мапуку засече топката във вратата на Радослав Рашков за 3:0.

ВИДЕО ОТ ГОЛА ЗА 3:0 ВИЖТЕ ТУК!

Една от малкото атаки на Любимец бе в 59-та минута, когато Иван Вълчанов направи добър пробив и от 15 метра стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов, който плонжира и изби топката в корнер.

Единствената спорна ситуация в мача бе в 76-та минута, когато Георги Андонов излезе сам срещу Радослав Рашков, след което го финтира и падна в наказателното поле на Любимец, като имаше претенции за дузпа, но съдията Вихрен Манев не свири такава.

Берое реализира четвърти гол в 83-та минута, когато Салим Керкар подаде към Жуниор Мапуку, който овладя топката и след това с премерен удар вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Радослав Рашков. По този начин Мапуку отбеляза своя трети гол с екипа на Берое и оформи крайния резултат в срещата.

ВИДЕО ОТ ГОЛА ЗА 4:0 ВИЖТЕ ТУК!

Берое е начело във втората седмица, като заема осмо място с 49 точки. Любимец остава на предпоследната тринадесета позиция с 18 точки.

Любимец: 12. Радослав Рашков (к), 77. Николай Колев, 14. Георги Радев, 3. Емил Грозев (46’ – 28. Кикарин), 11. Виктор Митев, 19. Албин Ходза, 8. Майкъл Тевия, 10. Георги Стефанов (57’ – 21. Илиян Капитанов), 17. Иван Вълчанов, 13. Никола Яначков и 9. Стефан Христов (78’ – 7. Георги Вълчев)

Берое: 12. Иван Караджов - 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев - 70. Георги Костадинов, 27. Игор Джоман (64’ – 92. Стефан Спировски) - 13. Николай Чипев (20’ – 30. Жуниор Мапуку), 21. Елиаш (69’ – 8. Самир Аясс), 17. Салим Керкар - 7. Георги Андонов (к)