Отборът на Пирин Гоце Делчев спечели първа победа като гост през този сезон. От 20 юли миналата година когато започваше шампионата в групата на майсторите, неврокопчани нямаха победа далеч от дома, но днес победиха като гост Любимец с 2:1, в среща от поредния кръг на втората седмица в А група.

Футболистите от Гоце Делчев нанесоха своя удар само в разстояние на 4 минути между 31-ата и 35-ата, когато Марио Близнаков и Васил Панайотов вкараха два гола за победата на своя отбор. Домакините от Любимец върнаха едно попадение на Георги Стефанов в последните минути на мача, но възпитаниците на Йордан Боздански успяха да запазят ценната си преднина.

Така за пръв път от началото на сезона Пирин ГД не е на едно от последните две места в класирането. С днешната си победа неврокопчани вече са на 12-о място, с актив от 18 точки, а след тях със същия точков актив е Любимец, докато Нефтохимик е на последното място с актив само от 15 точки. Следващият кръг, който е през уикенда, Пирин ГД ще почива.