Берое постигна четвърта победа срещу Любимец през сезона. „Зелено-белите“ спечелиха с убедителното 4:1 срещу своя съперник, а успехът можеше да бъде значително по-изразителен. Двубоят от 38-я плейофен кръг на А група се игра пред около 500 зрители на стадиона под Аязмото. Старозагорци играха без никакво напрежение, а това позволи на футболистите на Петър Хубчев да направят много красиви отигравания в течение на мача.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев даде почивка на някои основни футболисти. В игра за Берое през второто полувреме се завърна Станислав Костов, който дълго време се възстановяваше от контузия. Юношите на Берое Пламен Тенев и Венцислав Иванов записаха игрово време, след като се появиха на терена през втората част.

Берое поведе с 1:0 в 22-та минута, когато Самир Аясс подаде към Георги Андонов, който с хубав удар от около 20 метра изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Радослав Рашков.

ВИДЕО С ГОЛА НА ГЕОРГИ АНДОНОВ ВИЖТЕ ТУК!

„Зелено-белите“ бяха близо до това да реализират втори гол в 28-та минута, когато Стефан Спировски центрира остро от фаул в наказателното поле на Любимец, а Радослав Рашков за малко не сбърка, но се намеси и изби топката с крак в корнер. В 37-та минута Салим Керкар направи много добър пробив, нахлу в наказателното поле на Любимец, след което пусна към Георги Андонов, който отблизо стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Радослав Рашков. Три минути по-късно Георги Андонов стреля от фаул от около 22 метра, но Радослав Рашков плонжира в долния ляв ъгъл и изби топката в корнер. В 45-та минута Салим Керкар направи отличен пробив, премина през двама футболисти на Любимец, след което центрира към Георги Андонов, който стреля с глава, но Емил Грозев успя да изчисти топката пред гол линията.

Берое удвои своята преднина в добавеното време на първата част, когато Георги Андонов подаде към Жуниор Мапуку, който с удар от границата на наказателното поле на Любимец прати топката в десния ъгъл на вратата на Радослав Рашков.

ВИДЕО С ГОЛА НА ЖУНИОР МАПУКУ ВИЖТЕ ТУК!

Берое изигра на високи обороти и второто полувреме. В 52-та минута Жуниор Мапуку подаде към Георги Андонов, който стреля от около 20 метра, но над напречната греда в аут.

Берое реализира трети гол в 53-та минута, когато Самир Аясс подаде към Георги Андонов, който стреля, но топката рикошира в Емил Грозев и влетя във вратата на Радослав Рашков.

ВИДЕО ОТ ВТОРИЯ ГОЛ НА ГЕОРГИ АНДОНОВ В МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Стефан Спировски изпробва рефлекса на Радослав Рашков в 66-та минута с далечен удар от фаул, но вратарят на Любимец внимаваше и успя да боксира. Седем минути по-късно Пламен Тенев центрира в наказателното поле на Любимец, където Жуниор Мапуку стреля, но Радослав Рашков успя с крак да спаси.

Четвъртият гол за Берое падна в 74-та минута, когато Стефан Спировски стреля от около 25 метра от фаул и с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Радослав Рашков.

ВИДЕО С ГОЛА НА СТЕФАН СПИРОВСКИ ВИЖТЕ ТУК!

Почетният гол за Любимец бе реализиран в 77-та минута, когато Георги Вълчев се възползва от неразбирателство в отбора на Берое. Той преодоля Благой Макенджиев, който бе излязъл, за да го пресрещне и вкара в опразнената врата.

ВИДЕО С ГОЛА НА ГЕОРГИ ВЪЛЧЕВ ВИЖТЕ ТУК!

В последните минути на срещата Благой Макенджиев отрази удар на Виктор Митев, а след шут на Георги Вълчев топката премина на сантиметри над напречната греда в аут.

Берое е осми с 64 точки, докато Любимец е последен четиринадесети с 18 точки.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 2. Илия Мунин (46' – 19. Пламен Тенев), 21. Елиаш, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков - 70. Георги Костадинов, 92. Стефан Спировски - 7. Георги Андонов (к), 8. Самир Аясс (76' – 6. Венцислав Иванов) - 17. Салим Керкар (73' – 9. Станислав Костов) - 30. Жуниор Мапуку

Любимец: 12. Радослав Рашков, 77. Николай Колев, 3. Емил Грозев (65' – 5. Неманя Иванов), 14. Георги Радев, 11. Виктор Митев, 13. Никола Яначков, 7. Георги Вълчев, 8. Майкъл Тевия (к) (75' – 15. Емил Аргиров), 10. Георги Стефанов (58' – 28. Милен Кикарин ), 19. Албин Одза, 9. Стефан Христов