Почти сигурният изпадащ Нефтохимик сложи край на черната серия, която го закотви на последното място. "Шейховете" победиха като домакини Любимец с 3:1.

Така беше прекъсната серията от 13 поредни загуби. А пък за гостите продължава тяхната негативна серия, която вече набъбна на седем поражения поред.

Иначе момчетата на Войн Войнов поведоха в резултата. Никола Яначков откри в 12-ата минута с удар от границите на наказателното поле, а вратарят Костадин Георгиев не видя топката заради купа от играчи пред него.

Само две минути по-късно обаче Нафтата изравни. Живко Петков получи хубав пас от Любо Божинов и останал сам срещу вратаря го преодоля без проблеми.

До почивката Петков можеше да вкара и втори гол, но пропусна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство.

През втората част домакините се хвърлиха в атака в търсене на победата. И те стигнаха до пълен обрат в 60-ата минута.

Тогава защитникът Георги Петков засече центриране с глава и направи Радослав Рашков безпомощен за 2:1.

В 69-ата минута всичко приключи. Преотстъпеният от Левски Ерай Карадайъ вкара хубав гол след разбъркване в наказателното поле на Любимец, като копна топката над Рашков за 3:1.

Така Нафтата взе трите точки в дербито на слабаците, като това беше първи успех за тима от 3 ноември насам.

Бургазлии са с 15 в актива си, но продължават да са последни. Любимец е предпоследен с три повече и също изглежда сигурен изпадащ.