Любимец загуби с 0:3 от Рубин Казан в поредната си контролна среща на испанска земя. Мачът бе част от четиристранния турнир за „Диамантената купа“.

Като цяло през целия мач футболистите на Рубин контролираха ситуацията на терена. Играчите на Любимец рядко стигаха до опасни ситуации пред вратата на руския отбор.

Още в 9-ата минута руският национал Дмитрий Торбински откри резултата с топовен удар под гредата на вратаря Радослав Рашков.

В 55-ата минута руснаците удвоиха преднината си с втори гол на Торбински. Той влезе с топката в наказателното поле и с диагонален удар я прати в левия ъгъл на вратата на Любимец за 2:0.

В 68-ата минута и Роман Шаронов се разписа, като след серия рикошети в пеналта той последен отклони топката преди тя да се спре в мрежата на българския отбор.

Следващата контрола на Любимец трябва да бъде срещу ЧФР Клуж на 11-и февруари.