Славия постигна победа с 2:1 при гостуването си на Любимец в среща от предпоследния кръг на А група, като тя нямаше отношение към крайното класиране. Белите събират 52 точки, но остават на 10-о място, точно над чертата на изпадащите заради успеха на Локомотив (София) със същия резултат над Черноморец.

Преди началото на мача съдийският наблюдател на мача Любчо Славчев, който е и член на Съдийската комисия на БФС, връчи плакет на главния съдия Мартин Богдев по случай прекратяването на кариерата му.

Славия взе инициативата от самото начало на мача, създаде 2-3 добри атаки, но чистите голови положения пред вратата на Чавдаров липсваха. Радослав Василев и Рангел Абушев обаче не успяха да завършат атаките с точен удар. От своя страна домакините от Любимец нямаха нито един удар към вратата на Емил Петров.

Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме, но резултатът беше открит точно след час игра от Цветомир Панов. Бранителят в този мач игра като полузащитник и се разписа след индивидуален пробив. Той взе топката от централната линия, премина цялата половина на любимчани и сам срещу вратаря не сгреши.

Само минута по-късно при атака от ляво по фланга на Марчев и Да Силва, топката стигна до Радослав Василев, който опита удар, но не улучи топката както трябва. Въртеливото й движение заблуди вратаря Чавдаров, който напусна вратата си и за свободния Шалаев нямаше проблем да я прати леко в мрежата за 0:2.

Домакините опитаха няколко постепенни нападения, но не им се получаваха атаките. Едва в 1-ата минута на добавеното време Георги Вълчев с топовен удар от 25 метра успя да прати топката под гредата на Петров./ БТА

ЛЮБИМЕЦ - СЛАВИЯ 1:2

0:1 Цветомир Панов 59'

0:2 Олег Шалаев 60'

1:2 Георги Вълчев 90+1'

Любимец: Здравко Чавдаров, Петър Альошев (64- Младен Стоев), Неманя Иванов, Георги Радев, Емил Аргиров, Виктор Митев, Георги Вълчев, Майкъл Тевия, Никола Яначков (83- Милен Кикарин), Стефан Христов, Николай Колев (69- Албин Одза)

Славия: Емил Петров, Стефан Велков, Костадин Велков, Георги Пашов, Кире Ристевски, Цветомир Панов, Тадей Апатич (62- Александър Дюлгеров), Радослав Василев (52- Олег Шалаев), Веселин Марчев, Рангел Абушев, Фернандо да Силва (77- Александър Александров)

главен съдия: Мартин Богдев (Бургас)

жълти картони: Здравко Чавдаров (Любимец), Георги Пашов (Славия) състави: