Литекс завърши при нулево реми втората си предсезонна контрола. "Оранжевите" се стараха доста, но не успяха до победят на своя стадион новака в групата Любимец, който също показа борбеност и интересни неща.

Преди срещата ръководството на клуба награди юношите старша-възраст от Академията, които наскоро спечелиха шампионската титла в Елитната група до 19г. Президентът на клуба Трифон Попов връчи на всеки един от талантите специално гравирани часовници

Спарингът започна с високо темпо и динамика от самото начало. Първи гостите стигнаха до опасна ситуация, но стражът Александров се намеси отлично при удара на Огнянов. Домакините отвърнаха с 2-3 нелоши разигравания, които обаче бяха парирани от защитата на Любимец. В 27-та минута нова добра атака на ловчанлии завърши с прострелно центриране на Цветанов към Джордан, но със сетни сили Димов изчисти.До края на полувремето двата тима продължиха да играят открито, но до по-сериозни опасности пред вратите не се стигна.

На почивката наставникът Златомир Загорчич подмени почти целия си състав. В 57-та минута Илко Пиргов спаси сигурен гол, след като надхитри излезлите сами срещу него трима играчи на Любимец. Вратарят се намеси още на два пъти авторитетно в своето наказателно поле. В 82-та минута Бодуров можеше да се разпише след корнер, но бе блокиран. В самия край на контролата шанс да вкара с глава се отвори и пред Кирил Динчев, но ударът му не успя да затрудни стража на гостите.