Берое и Любимец завършиха 2:2 в контролна среща, която се игра на стадион „Локомотив“ в Стара Загора пред около 500 зрители. Двата отбора играха равностойно, като в отделни моменти футболистите на Берое и тези на Любимец имаха надмощие. В състава на Берое отсъстваше контузения Амир Саюд, който продължава да се възстановява от травма в коляното,както и националите Иван Горанов, Мартин Райнов и Венци Христов.

СНИМКИ: Берое и Любимец си вкараха 4 гола

източник: Снимки: beroe.bg

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев изпробва през първото полувреме дошлия на проби на флангови футболист Джей Джей. В същото време наставникът на Любимец Красимир Мечев също тества няколко футболисти, които на са проби в отбора, сред които личат имената на Владислав Романов, Йордан Етов и чужденецът Бамба.

Мачът започна с леко превъзходство на домакините и в 7-ата минута след добра комбинация Атанас Зехиров излезе на добра позиция отдясно в наказателното поле и стреля, но встрани от левия стълб на вратаря Вълков.

Берое продължи да играе по-силно и в 18-ата минута след силно центриране в наказателното поле на Любимец Джей Джей стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Вълков.

Две минути по-късно Игор Джоман шутира от около 20 метра, но топката срещна напречната греда. Берое продължи да има надмощие и в 23-ата Евандро Ронкато бе оставен непокрит от защитата на Любимеци и от границата на наказателното поле стреля, но Вълков улови топката без проблеми.

Любимец поведе доста изненадващо в резултата след първата си по-сериозна атака в мача. В 24-ата минута Антон Огнянов получи хубав извеждащ пас и излезе сам срещу Благой Макенджиев, след което с премерен удар в долния десен ъгъл го преодоля за 0:1.

Берое се опита да отговори и в 30-ата минута Ронкато подаде добре къМ Джей Джей, който залъга играч на Любимец и стреля, но Вълков отново нямаше проблеми да улови топката.

В последния четвърт час на първото полувреме отборът на Любимец имаше леко надмощие, което доведе и до второто попадение във вратата на старозагорци. В 45-ата минута Антон Огнянов проби отляво и от малък ъгъл прати топката под гредата за 0:2.

През второто полувреме старши треньорите на двата отбора направиха много смени, но въпреки това темпото на игра се запази. Любимец бе близо до това да вкара трети гол в 56-ата минута, когато Огнянов подаде към Самир Аясс, който нахлу в наказателното поле на Берое отляво и стреля, но Макенджиев плонижира и изби в корнер.

Наставникът на Берое Петър Хубчев пусна в игра през второто полувреме някои от титулярните футболисти, което се отрази видимо в играта на домакините, които започнаха да играят по-силно. В 67-ата минута "зелено-белите" намалиха пасива си, след като Елио Мартинс открадна топката от Бамба, нахлу в наказателното поле на Любимец и подаде към Георги Андонов, който отблизо вкара за 1:2.

В 71-ата минута Георги Динков центрира от ъглов удар в наказателното поле на Любимец, след което Борислав Стойчев стреля с глава, но встрани от левия стълб.

Берое изравни резултата в 76-ата минута, когато юношата на клуба Венци Иванов центрира в наказателното поле на гостите, където Георги Андонов засече с плонж топката и я вкара във вратата на Рашков.

Берое можеше да стигне до победата в мача в 85-ата минута, когато Елио Мартинс стреля от границата на пеналта, но Рашков демонстрира добър рефлекс и успя да избие топката в корнер.

Берое няма да играе други контроли в паузата на първенството, като "зелено-белите" ще отидат на 3-дневен лагер на старозагорските минерални бани.

Берое: 22. Благой Макенджиев (79′ – 1. Михаил Михайлов) – 4. Костадин Стоянов (46′ – 2. Здравко Илиев), 3. Владимир Зафиров (53′ – 7. Георги Андонов), 6. Иво Иванов (53′ – 5. Борислав Стойчев), 28. Веселин Пенев (53′ – 14. Игнат Дишлиев) – 15. Георги Динков (79′ – 17. Пламен Крумов), 70. Георги Костадинов (65′ – 70. Георги Костадинов) – 77. Джей Джей (39′ – 11. Венцислав Иванов), 18. Атанас Зехиров (65′ – 29. Елио Мартинс), 27. Игор Джоман (53′ – 80. Жюлиен Бенков) – 13. Евандро Ронкато (60′ – 88. Давид Каядо).

Любимец: 12. Радослав Рашков (29′ – 1. Деян Вълков (60′ – 22. Цветомир Цанков)), 5. Цветомир Панов, 3. Танко Дяков (60′ – 77. Стойко Колев), 4. Стилиян Николов, 15. Николай Колев, 30. Бамба Абудраман (72′ – 10. Георги Чакъров), 11. Славчо Шоколаров (46′ – 6. Самир Аесс), 7. Антон Огнянов (78′ – 14. Андон Гущеров), 17. Владислав Романов, 20. Валентин Веселинов, 9. Йордан Етов (46′ – 28. Иван Минчев).