Берое завърши 0:0 при гостуването на Любимец в контролна среща. Старши треньорът на старозагорци Петър Хубчев даде възможност за изява на голяма част от футболистите, които по-рядко взимаха участие в първите три мача от пролетния полусезон.

Мачът бе равностоен, а опасните положения пред двете врати рядкост. В 17-та минута Здравко Илиев стреля от малък ъгъл, но неточно в аут.

В 34-та минута Джери Ситое подаде към Амир Саюд, който стреля от границата на наказателното поле на Любимец, но топката в страни от вратата на Радослав Рашков. Две минути по-късно Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Любимец, където Ситое засече топката, но стреля слабо и Рашков улови без проблеми.

СНИМКИ: Берое направи равен срещу Любимец

източник: beroe.bg

В самия край на първата част реферът на два пъти прецени, че няма повод да отсъди дузпа. Първо Амир Саюд падна в наказателното поле на Любимец, а малко след това и Воденичаров имаше претенции за нарушение срещу него от Иво Иванов в пеналта. И при двете ситуации обаче наказателен удар не бе даден.

През второто полувреме треньорите на двата отбора направиха доста смени, което накъса играта.

В 49-ата минута след удар на Антон Огнянов от фаул, от около 25 метра фронтално на вратата, Теодор Скрочев улови добре.

Десет минути след подновяването на играта топката бе центрирана от пряк свободен удар към Иван Горанов, който стреля, но попадна право в ръцете на вратаря Младенов.

В 62-та минута Мартин Райнов намери Здравко Илиев в наказателното поле на Любимец, а той стреля, но вратарят Николай Младенов спаси.

В 83-ата минута Антон Огнянов стреля от границата на наказателното поле фронтално на вратата, но прати топката високо над рамката.

Най-опасната атака за Любимец бе в 84-ата минута, когато топката бе центрирана по земя в наказателното поле на Берое към Велин Иванов, който обаче бе блокиран отлично.

Една от малкото възможности в мача пред Джери Ситое бе в 86-та минута, когато нападателят стреля от границата на наказателното поле на Любимец, но прати топката над напречната греда в аут.

Берое: 12. Кирил Акалски (46' – 1. Теодор Скорчев) - 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 31. Пламен Тенев, 15. Георги Динков - 25. Пауло Жорже (46' – 17. Атанас Зехиров), 27. Игор Джоман - 19. Мартин Райнов, 30. Амир Саюд (64' – 10. Исус Ангелов), 9. Иван Горанов - 16. Джери Ситое.

Любимец: 12. Радослав Рашков (46' – 1. Николай Младенов), 18. Илия Мунин, 12. Величко Величков, 22. Борислав Борисов, 5. Симеон Иванов, 6. Самир Ааес, 8. Майкъл Тевия, 7. Антон Огнянов (к), 15. Емил Иванов, 10. Георги Чакъров, 9. Димитър Воденичаров.