Отборите на Любимец и Локомотив Пловдив не успяха да се победят в първия мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Двата тима завършиха при резултат 1:1, като оставиха развръзката за реванша на 23 октомври в Пловдив.

Домакините от Любимец откриха резултата в 36-та минута. Величко Величков изведе своите напред в 36-та минута. Само 120 минути по-късно „черно-белите“ получиха шанс да изпълнят дузпа, но вратарят на Любимец успя да отрази удара на Георги Стефанов.

СНИМКИ: Любимец и Локо Пд ще решават спора помежду си в реванша

източник: Андро Дюлгерян

Изравнителното попадение дойде през второто полувреме. Йордан Тодоров се възползва от втората възможност на пловдивчани от 11-метровата точка и не сгреши за крайното 1:1.

Двубоя пропуснаха опитните Здравко Лазаров, Мартин Камбуров и Александър Тунчев, както и Аласан Н‘Дайе и наказаният Габриел до Кармо.